Dzień Dziecka 2016

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Cytat ten co roku przyświeca podczas organizacji obchodów związanych z Dniem Dziecka. Podobnie było teraz, 1 czerwca 2016 roku odbył się piknik rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowany przez Fundację ,,Złote Serce”.

W naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Już od dawna trwały plany i przygotowania, aby czas spędzony w tym dniu na długo pozostał w pamięci naszych wychowanków.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wioletta Usnarska, Teresa Gładysz, Anna Różycka, Anna Gawrońska, Jadwiga Podraza, Anna Zelek, Anna Nowak, Jadwiga Irla, ojciec Rafał Rudziński, ksiądz Grzegorz Nowakowski Jacek Cisowski, Wojciech Bucki, Roman Szczygieł, Grzegorz Woźniczko, Mariusz Kudasiewicz, Michał Klamiński oraz Witold Cira. Przybyli goście złożyli serdeczne życzenia, spełnienia marzeń oraz wiele radości dla naszych wychowanków. Na ręce pana Dyrektora wręczyli słodkie podarunki.

Główną atrakcją tegorocznych obchodów był nietypowy mecz piłki nożnej o puchar prezesa Fundacji ,,Złote Serce” odbywający się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie. Naprzeciw siebie stanęli pracownicy ze szkoły w Umianowicach oraz Pińczowie. Wszyscy zawodnicy od dawna przygotowywali się do jakże zaciętego pojedynku pod okiem swoich trenerów. Zawodników powitały gromkie brawa, a także efektywne pokazy tańca w wykonaniu Zespołu małych Mażoretek z Włoszczowic oraz Zespołu Tanecznego z Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach. Mecz był niesamowitym wydarzeniem, ostatecznie po jakże emocjonującym pojedynku zwycięstwo odniosła drużyna ,,Pińczowa”. Spośród obu drużyn pan Dyrektor wyłonił najlepszych zawodników, którymi są Daniel Sikora i Mirosław Maj. Wygranej drużynie oraz najlepszym piłkarzom składamy ogromne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji związanej z piłką nożną. Po zakończeniu rozgrywek na naszych wychowanków czekała moc atrakcji: wesołe miasteczko, karuzele, kolorowe zjeżdżalnie, trampoliny, gry i zabawy. Ponadto dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie dzieci uczestniczyły w demonstracji wozów strażackich, jak również sprzętu ratownictwa drogowego. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi trudami zmagają się strażacy podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz na czym polega tego rodzaju praca. Tego dnia nikt na pewno nie narzekał na nudę. Po wyczerpujących zabawach wszyscy mogli odpocząć przy grillowych potrawach jak również smacznych przekąskach przygotowywanych przez klasy Przysposabiające do Pracy. Wszyscy zmęczeni zabawą i opaleni wiosennym słońcem z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.