Zielona Szkoła 2024

In Aktualności, Imprezy, Sport, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Wycieczki, Wydarzenia by Anna_Michnicka

W dniach 06.09.2024- 12.09.2024 Fundacja Złote Serce z Pińczowa zorganizowała Zieloną Szkołę pod hasłem „Poznajemy Polskę” Olsztyn – Malbork – Frombork

Wyjazd dzieci z Fundacji Złote Serce w Pińczowie oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Michałowa do Olsztyna na Zieloną Szkołę okazał się nie tylko pełnym wrażeń doświadczeniem, ale również doskonałą okazją do integracji i nauki przez zabawę. Miejscem noclegu był malowniczo położony hotel Manor, nad samym jeziorem, co pozwoliło uczestnikom cieszyć się urokami natury w spokojnej, przyjaznej atmosferze.

Program wyjazdu był niezwykle bogaty. W sobotę dzieci zwiedzały stare miasto Olsztyna, zaczynając od rynku i Wysokiej Bramy, symbolu miasta. Następnie miały okazję zobaczyć zamek Kapituły Warmińskiej, pełen historii i legend, oraz monumentalną Bazylikę św. Jakuba, która zachwyciła swoją architekturą i pięknymi wnętrzami. Dzień zakończył się integracyjnym ogniskiem i dyskoteką, które dostarczyły uczestnikom wiele radości.

Niedziela upłynęła pod znakiem wycieczki do Fromborka. Tam dzieci zwiedziły imponującą Katedrę, w której historia Mikołaja Kopernika ożywa na nowo. Wspinaczka na wieżę dzwonniczą oraz wizyta w planetarium były niezapomnianym przeżyciem, a uczestnicy mieli okazję poznać tajemnice astronomii w miejscu, gdzie pracował sam Kopernik.

Poniedziałek przyniósł sportowe emocje. Dzieci wzięły udział w turnieju Boccia, grze, która dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i sprzyja integracji. Wieczorem ponownie zorganizowano ognisko i dyskotekę, co sprawiło, że każdy dzień kończył się w radosnej atmosferze.

We wtorek dzieci udały się na wycieczkę do Malborka, gdzie zwiedzały potężny zamek krzyżacki. Przewodnicy opowiadali fascynujące historie, a majestatyczne mury zamku zrobiły ogromne wrażenie na młodych uczestnikach.

Środa była dniem pożegnania z Olsztynem. Dzieci miały okazję zakupić pamiątki, a wieczorem odbyła się pożegnalna dyskoteka, podczas której wszyscy bawili się znakomicie, ciesząc się ostatnimi chwilami wyjazdu.

W czwartek, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach, uczestnicy wrócili do domu. Wyjazd do Olsztyna na Zieloną Szkołę dostarczył niezapomnianych wspomnień i był cennym doświadczeniem edukacyjnym, integracyjnym i rekreacyjnym.

Opracowała: Anna Skrzypek