Dzień Nauczyciela 2024

11 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Jacek Kapałka, który powitał wszystkich gości. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Michałów Bogusław Kowalczyk, Wójt Gminy Kije Tomasz Socha , mł. bryg. mgr inż. Mariusz Fodymski, komisarz Łukasz Ramewda, kierownik Hali Widowiskowo Sportowej Michał Klamiński, Przewodniczący Rady Fundacji Paweł Zielonka, Prezes Zarządu Fundacji Anna Michnicka, przedstawiciel PCPR Natalia Walesek. Następnie złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie naszej młodzieży. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty dlatego pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają uczniów. Głos zabrała także Pani Anna Michnicka dołączając do życzeń. Pani Prezes podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną troskę i serce włożone w nauczanie i wychowanie dzieci.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom oraz pracownikom nagrody prezesa i dyrektora. Otrzymują je osoby, które w ostatnim roku szkolnym szczególnie na nie zasłużyli. To nauczyciele, którzy swój czas potrafili poświęcić w szczególności uczniom z trudnościami w nauce i potrzebującym pomocy i wsparcia, zdobywali kolejne stopnie awansu zawodowego. Nagrodę Prezesa otrzymali: Bandura Katarzyna, Cofór Marzena, Gądek Paulina, Gurak Małgorzata, Nowak Ewelina, Dziura Joanna, Gębka Szałas Anna. Nagrodę dyrektora Otrzymali: Przeniosło Ewa, Klamińska Dorota, Pasternak Jacek Pełka Wiesława, Gajda Robert, Grudzień Barbara, Guzikowska Anna, Jacaszek Monika, Laskowski Jakub, Łątka Paweł, Nowak Monika, Saltarska Małgorzata, Maruszak Małgorzata, Sakwa Halina, Sobczyk Aneta.  Wszystkim nagrodzonym serdecznie dziękuję i gratuluję, życząc dalszych sukcesów. Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskali: Ewa Przeniosło, Małgorzata Gurak, Magdalena Wójcik. Awans zawodowy na nauczyciela mianowanego uzyskali: Małgorzata Maruszak, Anna Gębka Szałas, Barbara Misztal.

Następnie obejrzeliśmy krótki spot reklamowy pokazujący naszą szkołę. Po nim odbyła się część artystyczna w trakcie której nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca w wykonaniu grup przedszkolnych oraz uczniów klas starszych. Na zakończenie każdy z pracowników otrzymał słodki upominek, a przybyli goście i rodzice udali się na poczęstunek.

Przedszkolaki świętowały razem z uczniami!

Rok ma dni ważne, istotne, ale wśród nich są jeszcze te szczególne, doniosłe. Tym szczególnym i doniosłym dniem jest niewątpliwie Dzień Edukacji Narodowej. W piątek, 11 października 2024 roku, dzieci ze Specjalnego Punktu Przedszkolnego „Złote Serce” w Pińczowie, świętowały ten wyjątkowy dzień na Hali Widowiskowo- Sportowej w Pińczowie.

Z tej okazji przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów wystąpiły na scenie, aby  na wesoło złożyć życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Przedszkolaki w ten sposób wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację.