Wycieczka Kalwaria Zebrzydowska-Zator

In Aktualności, Wycieczki by Anna_Michnicka

Dnia 25.06.2013r. odbyła się wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej wszystkich dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami z Fundacji „ZŁOTE SERCE” w Pińczowie. Wyjazd był uwieńczeniem przyjętych sakramentów – Komunii Świętej i Bierzmowania. W godzinach porannych została odprawiona Msza Święta przez Ojca Grzegorz Bryłę w Kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Brodach. Jest to zabytkowy Kościół barokowy Rzymsko-Katolicki. W dalszej części uczestnicy wycieczki zwiedzali Kalwarię Zebrzydowską, która jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego położonego na szlaku papieskim Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały Klasztor Ojców Bernardynów, jest on Światowym Dziedzictwem Kultury. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej powstało na początku XVII wieku jako Fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego. Należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce obiektów krajobrazowo-architektonicznych i do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na smaczny obiad. Posileni wyruszyli na kolejną atrakcję wycieczki, którą było zwiedzanie parku rozrywki „ZATORLAND” w miejscowości Zator. Jest on jednym z pięciu najlepszych parków rozrywki w Europie. Zapewnia niezapomnianą przygodę dla miłośników Dinozaurów. Przyjemnie zmęczeni w godzinach wieczornych szczęśliwie wrócili do Ośrodka.