Szkolny Klub Gier Planszowych

In Aktualności, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Rzuć kostką – Graj – Wygraj – Baw się i zwyciężaj

Od października 2020 w naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych rozpoczął swoją działalność KLUB GIER PLANSZOWYCH.

Celem naszego klubu jest zapoznanie uczniów z grami planszowymi, rozwijanie ich zainteresowań, wspomaganie procesów rozwojowych, a także zachęcanie do samodzielnego tworzenia gier, według własnego pomysłu. Taka forma zajęć wpływała na doskonalenie liczenia, rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie uwagi i skupienia, kształtowanie umiejętności twórczego myślenia. Wspólne granie to również doskonały sposób na naukę współpracy i zdrowej rywalizacji z rówieśnikami, zasad fair play oraz cierpliwości.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali różne rodzaje gier planszowych, czytali i omawiali instrukcje, grali w wybrane gry. Dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane taką formą zajęć pozalekcyjnych.

Dzięki tym zajęciom uczniowie w przyjemny sposób spędzali wolny czas, jak również doskonalili swoje umiejętności edukacyjne.

przygotowała: Wioletta Kiełb