Pierwsza Komunia Święta 2021

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Pierwsza Komunia Święta jest doniosłą chwilą na drodze duchowego rozwoju dziecka. Syn Boży, Jezus Chrystus przychodzi do czystych, dziecięcych serc, podarowując im szansę na nowe, lepsze życie. Karmi nas swoją miłością i daje nam w ten sposób siłę, byśmy i my umieli kochać. Dzięki temu nasza radość już tu, na ziemi, będzie wielka.

W naszej szkole 11.06.2021r. odbyła się szczególna uroczystość. W tym dniu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego „Złote Serce” przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w plenerze przed hotelem „Stara Nida”. Cały plac był przepięknie przybrany w kwiaty, dzieci siedziały na białych krzesłach. Odbyła się msza polowa, którą poprowadził ojciec Kamil Kuraś z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Pińczowie i ksiądz Marcin Tatar z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kijach, podczas której dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Tego dnia po raz pierwszy Komunię Świętą przyjęło dziewiętnaścioro dzieci, było to wzruszające wydarzenia zarówno dla rodziców, nauczycieli jak i gości. 

Niech to wielkie wydarzenie wyryje niezatarte piętno w ich życiu, aby zawsze kochały Jezusa, jak najczęściej gościły Go w swoim sercu i były wierne Jego nauce.

Wszystkim dzieciom życzymy, by na zawsze zaprzyjaźniły się z Jezusem!

Autorka notki: Iwona Dębska