Święto Dyni 2023

In Aktualności, Imprezy, Wydarzenia by Anna_Michnicka

W piątek 27 października 2023r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Dyni, które przypada na 31 października. Królowa DYNIA towarzyszyła nam przez cały dzień. Dzieci poznały wartości odżywcze tego warzywa, dowiedziały się jakie potrawy można z niej przyrządzić, zajrzały również  do jej wnętrza i poznały budowę. Rozkrojone dynie wykorzystaliśmy do przyrządzenia pysznej zupy-krem a do drugiej wydrążonej dyni włożyliśmy świeczki tworząc w ten sposób jesienną dekorację. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych,  grały w dyniowe kręgle i  toczyły dynię na wyścigi.  Z pomocą nauczycieli i opiekunów stworzyliśmy dynie z wykorzystaniem koca polarowego, sznurka oraz wypełnienia z poduszek i waty. Dzieci wspólnie malowały również kolorowankę z motywami Dyni. Na zakończenie zajeć wszyscy wspólnie skosztowaliśmy pysznego kremu, który przygotowała klasa PU. Śmiechu i super zabawy było co niemiara, mamy nadzieję, że Święto Dyni na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej Szkoły.