Wizyta w obserwatorium 2015

In Aktualności, Wycieczki by Anna_Michnicka

W dniu 23 kwietnia 2015 roku wychowankowie internatu Fundacji „Złote Serce” uczestniczyli w ciekawej wycieczce do obserwatorium mieszczącym się w specjalnej kopule przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pińczowie. Dzięki uprzejmości Pana Pawła Rutkowskiego – nauczyciela tutejszej szkoły, dzieci  zapoznały  się z tematyką astronomii oraz poznały przyrządy do obserwacji księżyca, gwiazd i planet, a szczególnie teleskop. Ponieważ  tym dniu widoczność była doskonała, to każdy z wychowanków miał możliwość indywidualnej obserwacji księżyca przez teleskop. Uczestnictwo w tak nietypowej lekcji astronomii wywarło ogromne wrażenie na dzieciach.

Fundacja  „Złote Serce” składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 za umożliwienie naszym wychowankom poznania obiektu.