Jasełka 2015

In Aktualności, Uroczystości by Anna_Michnicka

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka Bożonarodzeniowe. Nie inaczej było i w tym roku. 18 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury zebrali się uczniowie naszej szkoły, pracownicy, rodzice dzieci. Swą obecnością Jasełka uświetnili również zaproszeni goście: Marek Zatorski – Vice Burmistrz Miasta i GminyPińczów, Mirosława Wiśniewska – Skarbnik Gminy Pińczów, Sławomir Wątroba – Przewodniczący Rady Gminy Kije, Anna Janas – Sekretarz Gminy Kije, Wojciech Bucki – Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, Joanna Słonina – Dyrektor PCPR, Teresa Gładysz – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Wioletta Usnarska – Sekretarz Starostwa Powiatowego, Jerzy Znojek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie, Zbigniew Baran – Firma Agropol, Wiesław Kita – ks. Proboszcz Parafii Kije, Barbara Najberek – kierownik Internatu przy Liceum Ogólnokształcącym. Nie zabrakło również Jacka Cisowskiego- przedstawiciela Alior Banku w Pińczowie, sponsora naszego Ośrodka.

Na początku uroczystości, dyrektor szkoły, Jacek Kapałka serdecznie powitał wszystkich gości i zaprosił na przedstawienie pt. „Kolędować Małemu…” przygotowane przez uczniów. Część artystyczna podzielona była na dwa odrębne scenariusze. W tym roku Jasełka przybrały formę „na wesoło”. Jako pierwsze na scenie wystąpiły przedszkolaki. Ich występowi przewodniczyły Panie Ewa Bartosiak i Joanna Dziura. Po pięknym występie przedszkolaków nadszedł czas na bożonarodzeniową opowieść w wykonaniu starszych aktorów – uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, przygotowanych do wystąpienia przez Panią Joannę Gieroń i Agnieszkę Maciantowicz.

Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Ubrani w przepiękne stroje – przygotowane specjalnie na tę okazję, odgrywali swoje role najpiękniej jak tylko potrafili. Głośny i radosny śpiew kolęd w wykonaniu zespołu pod kierownictwem pana Andrzeja Kiliana, uświadamiał i przypominał o tym, że te jedyne tak piękne w roku święta, są już blisko. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem publiczności za piękne wykonanie przedstawienia.
Na zakończenie wszyscy wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Jacka Kapałki oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anety Paproć. Nie zabrakło również świątecznych życzeń i słów uznania dla młodych aktorów ze strony zaproszonych gości.

W świątecznych nastrojach zaproszeni goście oraz rodzice dzieci udali się na spotkanie Wigilijne, podczas którego połamali się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszystkiego co najlepsze. Wigilijne potrawy przygotowane zostały przez uczniów klas przysposabiających do pracy, pod kierownictwem nauczycieli.

Świąteczne przedstawienie – z odrobiną humoru, sporą dawką muzyki i śpiewu, ale przede wszystkim z udaną grą sceniczną młodych aktorów wywarło duże wrażenie i wzruszenie wśród zaproszonych gości.

Puentą biblijnej historii stały się słowa:

„Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha,
by odnowić ziemię wezwał kiedyś Ducha.
A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie
i odnowę ziemi zacznijmy od siebie”.

Dyrekcja serdecznie dziękuje Państwu Marzenie i Waldemarowi Łyżwińskim za ufundowanie ciast i słodyczy na uroczystą Wigilię.