II Wojewódzki Turniej w Boccia i Łucznictwie 2016

In Aktualności, Sport, Wydarzenia by Anna_Michnicka

28 kwietnia 2016 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbyła się impreza sportowa – II Wojewódzki Turniej w Boccia i Łucznictwie dla osób niepełnosprawnych o Puchar Starosty Powiatu Pińczowskiego. Organizatorem imprezy były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pińczowie.

Wśród uczestników turnieju nie mogło również zabraknąć naszych uczniów, którzy pod okiem swoich trenerów – Pana Mirosława Maja oraz Pani Joanny Gieroń, zaprezentowali swoje umiejętności sportowe. Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę brali udział w następujących konkurencjach:

  • zawody drużynowe Boccia,
  • zawody łucznicze, gdzie każdy z uczestników startował indywidualnie i pracował na własny sukces.
W drużynowych zawodach Boccia udział wzięli następujący uczniowie:
Arkadiusz Bielecki, Kacper Galus i Krzysztof Michalczyk.
W zawodach łucznictwa udział wzięli:
Arkadiusz Bielecki, Kacper Galus oraz Sebastian Pawlik.

Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami zawodów. W grze Boccia zawalczyć przyszło im z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pińczowie. To nie lada wyzwanie, bo młodość i brak doświadczenia musiały konkurować z dorosłością i ogromnym doświadczeniem. Arek, Kacper i Krzyś nie poddali się bez walki – dzielnie reprezentowali nasz ośrodek wygrywając 2 rundy z 6.

Z wielką dumą i radością trenerzy przyjęli wiadomość o tym, że Kacper Galus zdobył złoty medal w łucznictwie.
Walcząc o miejsce na podium, Kacper zdobył 28 punktów na 30 możliwych. Z rąk Pana Andrzeja Michalskiego – dyrektora Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach oraz Pana Romana Szczygła – Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pińczowie, Kacper odebrał puchar, dyplom oraz złoty medal.

W łucznictwie Arek Bielecki zdobył 23 punkty, a Sebastian Pawlik 18 punktów.