Dzień Dziecka 2018

In Aktualności, Imprezy, Sport, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

30 maja 2018 roku odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowany przez Fundację Złote Serce.

Pan Dyrektor oficjalnie przywitał wszystkich gości i uczcił minutą ciszy śmierć jednej z wychowanek.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Pińczowskiego Ryszard Barna, Wójt Gminy Kije mgr Krzysztof Słonina, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie bryg.mgr inż.Wojciech Bucki, przedstawiciel Alior Banku Jacek Cisowski – sponsor naszego Ośrodka, Prezes Fundacji Złote Serce mgr Anna Michnicka.

Główną atrakcją obchodów był mecz piłki nożnej o puchar prezesa Fundacji ,,Złote Serce,, odbywający się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie. W rywalizacji o nagrodę wzięli udział pracownicy szkoły z Pińczowa i z Umianowic. W zespole pińczowskim grali: kapitan drużyny – Paulina Klasińska, Daniel Sikora, Patryk Domagała, Jacek Pasternak, Ciekalski Robert, Marcin Morzonek, Rafał Sobolewski, Marian Stanek. W zespole z Umianowic: kapitan zespołu- Mirosław Maj, Kamil Latocha, Łukasz Rechowicz, Robert Gajda, Karol Maj, Jakub Laskowski, Mariusz Rogala.

Mecz był wielką atrakcją zarówno dla dzieci jak i rodziców dzieci uczestniczących w imprezie. Puchar został przejęty przez drużynę z Pińczowa. Spośród obu drużyn pan Dyrektor wyłonił najlepszego zawodnika: Daniela Sikorę.

Po zakończeniu meczu na wszystkie nasze dzieci czekała moc atrakcji: wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, gry i zabawy. Można było również poczęstować się apetyczną grilowaną kiełbaską, kaszanką i bigosem. Smakowitym i chłodzącym organizm poczęstunkiem były również lody, które idealnie się sprawdziły w tak upalnym dniu.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez strażaków i policjantów.

Program obchodów Dnia Dziecka objął swoim zasięgiem wszystkich uczniów, dzieci i wychowanków ,,Fundacji Złote Serce,, Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, aby dzieci świetnie się bawiły. Wesołe miny i uśmiechy na twarzach dzieci, były najwspanialszym podziękowaniem dla organizatorów.

Oj, działo się, działo !!!