Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Do naszych ulubionych atrakcji należą wycieczki turystyczno-krajoznawcze. 7 czerwca 2018 roku zorganizowaliśmy zwiedzanie uroków Pieskowej Skały i Ojcowa. Symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego jest nietoperz, dlatego naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Jaskini Nietoperzowej. Jaskinia położona jest 438 m nad poziomem morza, o długości 326 m, jest jedną z największych jaskiń Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
Następnym punktem wycieczki był oczywiście wspaniały zamek w Pieskowej Skale, gdzie mogliśmy obejrzeć zabytki z czasów króla Kazimierza Wielkiego, który wzniósł go w I połowie XIV w, jak też podziwiać z tarasu przepiękną architekturę ogrodów. Na Zamku w Pieskowej Skale zjedliśmy pyszny obiad, po którym wyruszyliśmy do Ojcowa. Nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć słynną z Maczugę Herkulesa , nieco dalej Kapliczkę na Wodzie, a jeszcze dalej… wspaniałą Dolinę Prądnika – serce Ojcowskiego Parku Narodowego. Będąc w Ojcowskim Parku Narodowym zwiedziliśmy jedną z kilku skalnych bram – Bramę Krakowską. Jest to naturalna skalna brama , która utworzyła się z odpornych wapieni, tworząc dziś niesamowity, charakterystyczny ostaniec, przypominający kształtem właśnie wielką bramę. Ostaniec ten stoi na dnie doliny i sięga wysokością około 15 metrów. Na jednej ze ścian widnieje obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej. Obok Bramy Krakowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym bije Źródełko Miłości, które również wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych uczniów. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na kolację do Hotelu Zameczek w Książu Wielkim. Po kolacji zmęczeni ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domów.