Pierwsza Komunia Święta i Sakrament Bierzmowania

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

„Kiedyś o Jezu chodził po świecie,
Brałeś dziateczki w objęcia Swe.
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię,
Do serca Twego przytul i mnie.”

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość. W tym roku 7 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Złote Serce” przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem. Wtedy nastąpiło błogosławieństwo dzieci przez rodziców, a po chwili w uroczystej procesji, śpiewając pieśń „Oto jest dzień” wszyscy obecni udali się do kościoła. Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania udzielił proboszcz parafii
Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Pińczowie, Ojciec Wojciech Madej. Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki a chłopcy alby.
Ojciec Wojciech Madej prowadząc tę specjalną Mszę Św. zwracając się do każdego dziecka podkreślał jego ważność w oczach Pana Boga. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Podczas Mszy św. dzieci niosły dary ołtarza: kwiaty, owoce, wino i wodę, świecę i chleb. Po homilii odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i udzielono Sakramentu
Bierzmowania. Wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać pierwszego i drugiego czytania w wykonaniu naszych uczniów. Słuchali pieśni i przyglądali się improwizacjom ruchowym.
Aby uświetnić ten wspaniały dzień, nie mogło zabraknąć również pamiątkowych zdjęć.
Po przyjęciu sakramentu dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na uroczysty obiad. To było wzruszające przeżycie zarówno dla dzieci, rodziców, krewnych oraz przybyłych gości. Wszystkim uczniom życzymy szczególnej opieki Bożej i wielu łask płynących z Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.