Uroczystość nadania sztandaru Fundacji Złote Serce

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_MichnickaLeave a Comment

„Niniejszym uroczystym aktem
przekazujemy sztandar
jako symbol najwyższych wartości,
honoru i tradycji,
jako zobowiązanie
do godnego wypełniania
obowiązków wobec Ojczyzny i Narodu.
Chlubne tradycje tej szkoły
są powodem do zasłużonej dumy,
ale też zobowiązaniem
do patriotycznej postawy i wzorowej nauki.”

13.09.2019r. obchodziliśmy jedną z najważniejszych uroczystości w historii naszej placówki- Nadanie sztandaru oraz hymnu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu „Złote Serce”- symboli, które są dla społeczności szkolnej tym, czym w szerszym ujęciu Flaga Polski i Hymn Narodowy dla Polaków. Jednocząc się pod barwami sztandaru, odśpiewując hymn, podkreśliliśmy wartość wspólnoty oraz przypieczętowaliśmy własną tożsamość. Przygotowania do tego doniosłego święta trwały kilka miesięcy. Tego dnia Zarząd Fundacji, dyrektor szkoły, kadra pedagogiczna, administracyjna, uczniowie szkoły wraz z rodziną oraz zaproszeni goście zgromadzili się w Sanktuarium Matki Boskiej Mirowskiej w Pińczowie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ojciec Wojciech Madej. Kulminacyjnym momentem liturgii było poświęcenie sztandaru szkoły. Po Mszy Świętej podopieczni fundacji, pracownicy placówki oraz zaproszeni goście udali się do Kij, gdzie w amfiteatrze Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” odbyła się część główna oficjalnej uroczystości. Pani Anna Michnicka- Prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Złote Serce” wraz z Panem Jackiem Kapałką- Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „ Złote Serce” powitali wszystkich zgromadzonych gości. Swą obecnością oraz dobrym słowem zaszczycili nas Biskup Marian Florczyk, Pani Beata Kita- Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Pan Tomasz Socha- Wójt Gminy Kije, Pan Tomasz Chaja- Wójt Gminy Sobków, Pan Ireneusz Gołuszka- Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego, Pani Katarzyna Nowacka- Świętokrzyski Wicekurator Oświaty ,Pan Grzegorz Czapla – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Specjalnych w Kielcach, Pani Marta Jagniątkowska- Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Kielcach, Pan Mariusz Kudasiewicz- Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach, Pan Grzegorz Woźniczko- Dyrektor Szkoły Filialnej we Włoszczowicach, Pan Andrzej Cepak- Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie, Pan Michał Klamiński- Dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie, Pan Jarosław Huk- Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie, Pan Piotr Magdziarz- Dyrektor Kasztelani w Kijach, Pani Anna Janas – Sekretarz Gminy Kije, Pan Krzysztof Wąsik – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pinczowie, Pan Jacek Cisowski- przedstawiciel Alior Banku w Pińczowie, Ojciec Wojciech Madej-Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP, ksiądz Leszek Kowalczyk- Proboszcz Parafii Św. Piotra i Pawła w Kijach, ksiądz Marcin Tatar -wikariusz Parafii Św. Piotra i Pawła w Kijach, zakonnica Dobromiła Kurek- Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Domu Ojca Gwidona” w Pacanowie, zakonnica Aldona Gęgotek, Wojciech Bucki, Zbigniew Baran. Po wygłoszeniu wszystkich przemówień, podziękowań, słów uznania, życzeń i gratulacji nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru przez dyrektora na ręce pocztu sztandarowego złożonego z przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie poczet sztandarowy został wyprowadzony i rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie naszego Ośrodka pod opieką nauczycielek pani Moniki Ziółkowskiej -Skrobały oraz pani Wioletty Kiełb przedstawili wzruszającą adaptację baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Brzydkie kaczątko”, zakończoną wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Umianowic, gdzie miało miejsce wykwintne przyjęcie plenerowe połączone tańcami oraz konkursami z nagrodami rzeczowymi. Sztandar dla każdej szkoły stanowi wyjątkową wartość. Jest symbolem najwyższych wartości, takich jak godność, honor, męstwo, wierność, miłość do Polski w wymiarze globalnym oraz miłość do małej ojczyzny w ujęciu lokalnym. Od tego dnia sztandar i hymn stanowić będą integralny element każdej ważnej uroczystości szkolnej w naszym Ośrodku.

Okolicznościowa publikacja