Witaj Mikołaju!

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Przedszkole

4 grudnia 2020 roku przedszkole Fundacji „Złote Serce” w Pińczowie, odwiedził miły i długo wyczekiwany przez dzieci gość – święty Mikołaj. Mimo odmienności której doświadczyliśmy w bieżącym roku, nie mogło zabraknąć jego wizyty, ogromnej radości, bezcennych uśmiechów i emocji towarzyszących dzieciom w tym dniu. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania: Czy dzisiaj przyjedzie św. Mikołaj? O której godzinie będzie Mikołaj?. Dostojny gość został pięknie przywitany przez naszych wychowanków, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Mikołaj nie miał problemu z tym, by obdarować nasze Przedszkolaki przepięknymi prezentami, gdyż „nasze Przedszkolaki są najgrzeczniejszymi dziećmi pod słońcem”. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, a niektóre z nich już od jutra nie będą mogły doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Szkoła w Pińczowie

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka najmłodszych uczniów niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do szkoły już dwa dni wcześniej. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i nauczycieli . Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich dzieci. Mikołaj w tym roku była nader hojny. Świadczyły o tym uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci. Każda klasa miała okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Po obdarowaniu wszystkich prezentami Mikołaj pożegnał się i odjechał, aby dalej rozdawać prezenty dzieciom i sprawiać im tyle radości co nam.

A więc do następnego roku drogi Mikołaju!

Szkoła w Umianowicach

Galeria zdjęć