Festyn z okazji Dnia Dziecka 2021

1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszej szkole był to dzień wyjątkowy, pełen atrakcji, uśmiechów, radości i życzeń. Odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowany przez Fundację „Złote Serce”. Moc atrakcji dla małych i większych, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze. Nawet pogoda dopisała. Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, żeby był to wyjątkowy dzień.

Pan Dyrektor oficjalnie przywitał wszystkich gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Fundacji „Złote Serce“ – Paweł Zielonka, Prezes Fundacji „Złote Serce” – mgr Anna Michnicka, Wójt Gminy Kije – mgr Tomasz Socha, Wicewójt Gminy Kije – Anita Białek, Kurator Zawodowy – Natalia Stępień, sędzia Sądu Rejonowego w Pińczowie – Anna Zelek, przedstawiciel Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pacanowie – Siostra Paulina Kozak, zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie – bryg. mgr Jarosław Huk.

Po raz pierwszy w historii Fundacji odbył się mecz piłki siatkowej kobiet o puchar Prezesa Fundacji „Złote Serce” odbywający się na boisku szkolnym w Umianowicach. W rywalizacji wzięli udział pracownicy szkoły z Pińczowa i z Umianowic. W zespole z Pińczowa grali: kapitan drużyny: Paulina Klasińska oraz zawodnicy: Paulina Gądek, Elżbieta Łukomska, Martyna Jakubczyk, Magdalena Skowera, Małgorzata Saltarska, Karolina Stanek. W zespole z Umianowic: kapitanem był Mirosław Maj, natomiast uczestniczkami meczu: Wioletta Pasternak, Anna Skrzypek, Klaudia Toboła, Marzena Cofór, Małgorzata Maj, Monika Jacaszek, Agnieszka Węgrzynowicz. Mecz był ciekawym widowiskiem zarówno dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Wywołał odrobinę rywalizacji między pracownikami, dostarczył pozytywnych emocji. Puchar został zdobyty przez drużynę z Pińczowa. Spośród  obu drużyn pan Dyrektor wyłonił zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów: Elżbietę Łukomską i Wiolettę Pasternak. Pani Prezes Anna Michnicka wręczyła wygranej drużynie czek w wysokości 6000 zł. oraz okolicznościowy puchar.

Po zakończeniu meczu na wszystkie nasze dzieci czekała moc atrakcji: wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Można było również poczęstować się  apetyczną grillowaną kiełbaską, kaszanką, karkówką i kapustą zasmażaną. Smakowitym poczęstunkiem były również lody, wata cukrowa oraz owocowe sorbety.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez strażaków- zaprezentowanie sprzętu strażackiego i lania wody.

Ten wspaniały dzień upłynął szybko, kolorowo i w wesołej atmosferze. Nawet pogoda dopisała. Wesołe miny i uśmiechy na twarzach dzieci, były najwspanialszym podziękowaniem dla organizatorów.

Autorka notki: Marzena Cofór