IDOL Środowiska dla Anny Michnickiej

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

25 maja w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyło się Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2022. W tym roku zorganizowane pod hasłem „Kultura bez granic”. Konferencja ta organizowana jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych, która od 30 lat wspiera rozwój i pełną rehabilitację osób z dysfunkcjami wzroku. Celem Konferencji jest zmiana postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami, promocja aktywności i sukcesów osób niewidomych i słabowidzących oraz integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami i osób pełnosprawnych. Konferencja organizowana jest już od ponad 20 lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem władz, biznesu i samych osób niepełnosprawnych.

Organizatorami siódmej świętokrzyskiej edycji wydarzenia byli: Fundacja Szansa dla Niewidomych Kielce oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce Joanna Winiarska. Konferencja objęta została honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty. Ambasadorem wydarzenia była wicemarszałek Renata Janik.

Podczas tegorocznej Konferencji Prezes Fundacji Złote Serce Anna Michnicka została wyróżniona nagrodą Idola Środowiska. Nasza Pani Prezes od dziesięciu lat związana z miesięcznikiem o świecie dotyku i dźwięku „Help – jesteśmy razem”. Od ponad dekady pozostaje w stałym kontakcie z Fundacją Szansa dla Niewidomych, której pomaga i wspiera przy każdej możliwej okazji. Jest osobą niezwykle otwartą i pomocną, a przy tym nie brakuje jej uśmiechu na twarzy. Chętnie angażuje się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

IDOL ŚRODOWISKA – wybitna osoba niewidoma lub słabowidząca, zadziwiająca pracowitością, energią, pomysłowością, osiągnięciami, albo osoba widząca, oddająca Środowisku swoje nieprzeciętne zdolności i czas, przyczyniająca się do emancypacji osób z niepełnosprawnością wzroku, która w wielkim stopniu pozytywnie wpływa na sytuację Środowiska.