Komunia Święta i Bierzmowanie 2022

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

„Jak miło jest mówić językiem aniołów,
w którym nie ma słów nienawiści,
a miliony słów miłości!”

Khalil Gibran

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze niezwykłym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, kiedy Pan Jezus przychodzi po raz pierwszy do ich małych serduszek. Dla dzieci z niepełnosprawnością droga do przyjęcia sakramentu może być dłuższa i trudniejsza, potrzebują więcej cierpliwości, innego programu katechezy, ale z pomocą wychowawców, kapłana i rodzin udało się im idą tą drogą, każde z nich tak jak potrafiło przyjęło Pana Jezusa, stając się od tego momentu jeszcze bliżej Nieskończonego Boga!

Taki oto wyjątkowy dzień miał miejsce w piątek 20 maja o godzinie 11.00 w parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Pińczowie. Podczas tej uroczystości jedenaścioro dzieci z naszej szkoły przyjęło Pierwszą Komunię Świętą i aż dwadzieścia jeden przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia dzieci wraz z opiekunami przez o. Eliasza Hetmańskiego proboszcza parafii do kościoła przy pieśni Barka. Eucharystię dla naszych uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości celebrował o. Kamil Kuraś. Dla zaproszonych  dużym zaskoczeniem była przygotowana oprawa liturgii słowa i eucharystyczna, w tym procesja z darami, w którą zaangażowani byli wszyscy uczniowie wraz z rodzicami. Po homilii odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i udzielono Sakramentu Bierzmowania, który dzieci otrzymali z rąk biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mariana Florczyka. Najważniejszą częścią Mszy Świętej tego dnia był moment przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa przez dzieci, które były wyjątkowo skupione, wyciszone, przejęte. Na nie jednym policzku pojawiły się łzy. Był to piękny i niezwykle wzruszający dzień. Po zakończonej mszy dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na uroczysty obiad.

Z okazji przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania życzymy Naszym, podopiecznym, nieustającej wiary w miłość Boga i nadziei, która pomoże pokonać wszelkie przeciwności.