Uczniem być to ważna sprawa – Pasowanie pierwszoklasistów 2022

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

W piątek, 28 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość – pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty, oraz również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Od tego dnia każde dziecko czuje się już „prawdziwym uczniem” czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej społeczności.

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci rozpoczęli niezwykłą uroczystość piosenką i wierszem. Do uroczystości włączyli się także uczniowie klas starszych, którzy powitali pierwszoklasistów. 

Następnie po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być: godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Dużym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pan Dyrektor Jacek Kapałka poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamienił go w prawdziwego ucznia.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Autorka notki: Anna Głombińska