Dzień Edukacji Narodowej 2022

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Za trud, Za serce, Za uśmiech
DZIĘKUJEMY

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie, opiekę i serce każdego dnia na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I  właśnie z tej okazji 13 października 2022 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie obchodziliśmy już po raz 11 w naszym ośrodku Dzień Edukacji Narodowej.

Pan Dyrektor powitał wszystkich uczestników. Wspomniał, o niedawnych obchodach jubileuszu 10- lecia istnienia ośrodka. W kilku zdaniach przypomniał o początkach rozwoju Fundacji „Złote Sece”. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. Pan Dyrektor zwrócił uwagę, na fakt, że po raz pierwszy miał przyjemność być na egzaminie zawodowym. Tytuł czeladnika uzyskali: Piotr Szumilas i Kacper Włodarski. Nie mogli osobiście odebrać dyplomu, ponieważ aktualnie byli w pracy. Uczniowie ci są ogromną dumą dla Dyrekcji, nauczycieli oraz całego ośrodka.

To jednak jeszcze nie koniec powodów do świętowania. Ogromna liczba nauczycieli rozpoczęła staż ubiegając się o uzyskanie stopnia awansu zawodowego. Z tego tytułu Pan Dyrektor wręczył dyplomy.

Tytuł nauczyciela kontraktowego zdobyła Pani Ewelina Marmur. Natomiast tytuł nauczyciela mianowanego: Katarzyna Bandura, Justyna Burek, Anna Ciszewska, Kamil Latocha i Monika Sułek.  Ogromne gratulacje!

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi od przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anety Paproć. W imieniu wszystkich rodziców podziękowała za cudowną atmosferę, zaangażowanie w pracę każdego dnia, kreatywność, wyrozumiałość i cierpliwość. Podkreśliła wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Po tych wyróżnieniach nadszedł czas na część artystyczną. Występ rozpoczęły nasze przedszkolaki w przedstawieniu pt.„Kaczka Dziwaczka”. Maluchy dały z siebie wszystko, rozbawiły publiczność i rozśmieszyły do łez. Nagodzeni zostali gromkimi brawami.

O część artystyczną zadbali również uczniowie szkoły, którzy pod kierunkiem pani Wioletty Kiełb i Małgorzaty Gurak przygotowali układ taneczny pt. „Deszczowa piosenka”. Nie zabrakło również pięknie odśpiewanych piosenek, wierszy, życzeń oraz krótkiego odzwierciedlenia sytuacji z życia szkoły, uczniów i nauczycieli. Cały repertuar rozbawił widownię i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Jako ostatni wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w pokazie wokalno- tanecznym.

Na zakończenie ponownie zabrał głos Pan Dyrektor serdecznie dziękując wszystkim za przybycie i przygotowanie uroczystej akademii. Wychowankowie zaśpiewali „Sto lat”. Jak co roku był to wyjątkowy dzień zarówno dla pracowników szkoły, jak również dla uczniów.

Kilka słów od Punktu Przedszkolnego Złote Serce

Nasi najmłodsi podopieczni wiedzą, że przedszkole to ich drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba szczególnie w życiu naszych maluszków. Dlatego, gdy zbliża się 14 października, a więc wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

W tym uroczystym dniu świętowaliśmy wspólnie na Hali Widowiskowo – Sportowej, uczestnicząc we wspólnej zabawie, którą uświetnił występ artystyczny przedszkolaków. Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady i uśmiech każdego dnia. Każde słowo wypowiedziane przez naszych małych artystów było dla wszystkich nauczycieli najpiękniejszym prezentem.

 Kochane Dzieci, bardzo Wam dziękujemy!. Dla Was będziemy starać się jeszcze, jeszcze, jeszcze bardziej.