I Komunia Święta 2024

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

 „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.” 

(J 6, 51)

I Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka symbolizujący głębokie zaangażowanie w wiarę oraz pierwsze przyjęcie sakramentu Eucharystii. To duchowe przeżycie, które przypomina o bliskości z Bogiem i staje się kamieniem milowym w rozwoju religijnym małego wiernego. Ceremonia I Komunii Świętej, będąca integralną częścią życia chrześcijańskiego, niesie ze sobą wielkie emocje zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziny. Ten uroczysty moment zazwyczaj jest poprzedzony okresem przygotowań, podczas którego dzieci uczą się o tajemnicy Eucharystii, znaczeniu Komunii Świętej oraz roli, jaką odgrywa w ich życiu duchowym. 

Taki oto wyjątkowy dzień, po raz kolejny w naszej szkole miał miejsce w piątek 7 czerwca o godzinie 10:00 w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Pińczowie. Uroczystość rozpoczęła się błogosławieństwem kapłana i rodziców. Następnie przy uroczystej pieśni „Oto jest dzień” nasi uczniowie, opiekunowie, rodzice i zaproszeni goście udali się do kościoła. Eucharystię prowadził o. Remigiusz Balcerak, ksiądz Dominik Majewski z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kijach oraz proboszcz kościoła parafialnego pw. św. Marii Magdaleny w Chomentowie ks. Paweł Kolanowski. Szczególną uwagę zwracała pięknie przygotowana oprawa liturgii słowa i eucharystyczna, w tym procesja z darami, w którą zaangażowani byli uczniowie i rodzice oraz modlitwa wiernych w wykonaniu naszych podopiecznych. Po homilii odnowiono przyrzeczenia chrzcielne a rodzice w tym czasie zapalali świece. Najważniejszą częścią Mszy Świętej, był moment przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa przez naszych uczniów. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Pani Prezes Anna Michnicka podsumowała uroczystość słowami podziwu wobec dzieci, wychowawców klas za włożoną pracę w przygotowanie tak ważnego dnia w ich życiu, księżom, wszystkim pracownikom oraz zaproszonym gościom.

Po zakończonej mszy świętej dzieci wraz z rodzicami, zaproszonymi gośćmi i wychowawcami udali się na uroczysty obiad. Niech ten dzień będzie niezapomnianym wydarzeniem w serach naszych uczniów, aby zawsze kochały Jezusa i jak najczęściej gościły Go w swoich sercach.