Dzień Ziemi 2023

In Aktualności by Anna_Michnicka

Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

W tym roku 21 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się  do akcji „Sprzątanie świata” z okazji „Dnia ziemi”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Wychowankowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wzięli udział w zbieraniu śmieci.  Następnie wszyscy spotkaliśmy się przy wspólnym grillu, a pyszny poczęstunek przygotowała klasa przysposabiająca do pracy. Podsumowaniem tego wydarzenia były przygotowane gry i zabawy stolikowe, utrwalające zdobytą wiedzę.

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w sprzątaniu naszej pięknej planety!

Mottem niech będzie fragment wiersza pt.: „Śmieciu, precz” Stanisława Karaszewskiego

Tu papierek od cukierka.
Tam po soku jest butelka.
Ówdzie puszka po napoju
I pudełko. Może twoje?
Śmieciu, precz, brudzie, precz!
Ład, porządek dobra rzecz.
„Śmieciu, precz”