WTZ – wycieczka do Chorzowa

In Aktualności, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Wycieczki, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Dnia 31.05.2023 r. uczestnicy WTZ Michałów wraz z rodzicami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Chorzowa. Pierwszym przystankiem na naszej mapie zwiedzania Parku Śląskiego było Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, na terenie którego znajduje się ponad 70 zabytkowych budowli. Obiekty zgromadzone w skansenie pochodzą z pięciu górnośląskich podregionów (beskidzkiego, podgórskiego, pszczyńsko-rybnickiego, przemysłowego i lublinieckiego) oraz z Zagłębia. Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” stanowi jeden z obiektów Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. Uczestnicy podczas zwiedzania dowiedzieli się jak dawniej wyglądały zagrody chłopskie zamieszkiwane przez naszych przodków oraz czym się zajmowali podczas pracy , a także w czasie wolnym. Zobaczyli ekspozycje takie jak spichlerz, kuźnie, kapliczki, piec chlebowy, studnie, ule, a także szałas pasterski przy którym wypasane są owce. Drugim punktem zwiedzania był park zoologiczny. Prócz wielu gatunków zwierząt, na terenie parku znajduję się Kotlina Dinozaurów. Uczestnicy jak również ich rodzice i opiekunowie z wielką chęcią i radością pozowali do zdjęć z dinozaurami, podczas których świetnie się bawili, śmiejąc się i żartując. Naszą wycieczkę zakończyliśmy przystankiem w restauracji McDonald’s.