Sportowy Turniej Miast i Gmin 2023

In Aktualności, Imprezy, Sport, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo – rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe a od 2009 roku są rozgrywane w rozszerzonej siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Fundacja „Złote Serce” w Umianowicach po raz drugi została zaproszona oraz wzięła udział w organizowanym przez Urząd Gminy w Kijach: XXIX SPORTOWYM TURNIEJU MIAST I GMIN 2023 pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w dniach od 23 do 29 września 2023 roku.

Kadra zaplanowała 3 dni turniejów sportowych:
25.09. – 10.30 mecz piłki nożnej
26.09 – 16.00 warcaby
28.09 – 10.30 Boccia

25 września w Umianowicach na boisku szkolnym uczniowie Fundacji pod nadzorem wychowawcy pana Kamila Latochy tuż po II śniadaniu rozegrali mecz piłki nożnej. Uczestnicy w dwóch drużynach: białej i czerwonej dali z siebie wszystko aby mogła wygrać najlepsza. Po dwóch połowach meczu wyłonił się zwycięzca jako drużyna Czerwonych! Mecz był bardzo emocjonujący, pozostali wychowankowie głośno dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Dnia 26 września 2023 roku o godzinie 16.00 rozpoczął się w Umianowicach Internatowy Turniej Warcabowy, w ramach XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W rozgrywkach brała udział szóstka zawodników: Weronika Poniewierka, Wioletta Diabełek, Kacper Gawroński, Jakub Paproć, Piotr Mazur, Wiktor Sionek. Zawodnicy, przy wsparciu i pomocy wychowawców stoczyli między sobą pięć pojedynków. Za wyjątkowe zaangażowanie i skupienie w czasie gry wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

W Ostatnim dniu naszych turniejów, 28 września o godz 10.30 na boisku szkolnym odbyło się Boccia. Turniej Boccia poprowadził pan Kamil Latocha. Udział wzięło 5 drużyn po 2 osoby w różnym wieku. Uczestnicy rozegrali pomiędzy sobą kilka rund. Ostatecznie zwycięstwo w Boccia zbierając 4 punkty odniosła para: Angelika Główczyńska i Oskar Podsiadło. Drugie miejsce zajęły na równi dwie pary uzyskując po 2 punkty: Magdalena Depta i Aleksandra Stosik oraz Piotr Mazur i Wiktor Sionek. Trzecie miejsce przypadło jednocześnie dla dwóch par prezentując po 1 punkcie: Ksawery Skowera – Woźniak i Dominik Zamojski oraz Antoni Seweryn i Maciej Krzywicki. Wszyscy uczestnicy otrzymali ogromne brawa za skupienie podczas gry i  dokonane wyniki.

28 września tuż po rozstrzygnięciu zwycięskiej pary w Boccia odbyło się podsumowanie tygodnia sportowego w Fundacji Złote Serce. Przekazano podziękowanie wychowankom za udział w turniejach oraz nagrody dla uczestników w formie dyplomów i upominków. Wrześniowa słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wszyscy nasi wychowankowie otrzymali słodki upominek.

Dziękujemy Gminie Kije za zaproszenie oraz Panu Dyrektorowi za przekazanie upominków dla uczestników tygodnia sportowego.