Andrzejki 2023

In Aktualności, Imprezy, Wydarzenia by Anna_Michnicka

„ACH CO TO BYŁ ZA DZIEŃ!!!”

„W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…
mówiły mi o Tobie”

„Są różne sposoby aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym….” tymi słowami  w dniu 30 listopada nasze przedszkolaki i uczniowie szkół w Pińczowie i Umianowicach rozpoczęli odchody świętego Andrzeja.

W tym dniu z sale lekcje, świetlice  zostały zamienione w “Pokoje Wróżb”. Niezwykłe, magiczne cyganki i wróżki przepowiadały przyszłość z kart, wróżyły ze szklanej kuli, kubeczków. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby poznać pierwszą literę imienia przyszłej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.  To był dzień pełen wrażeń dla naszych uczniów dlatego z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie z naszymi niesamowitymi wróżkami.

Umianowice

Pińczów