Jasełka 2023

Część oficjalna

Część artystyczna

„Boże Narodzenie zaczyna się w naszych sercach” – pod tym hasłem 19 grudnia 2023 r. odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowywane przez nauczycieli oraz uczniów placówki, będące jednym z ważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu.

W oczekiwaniu na występ młodych aktorów zebrani mieli okazję posłuchać Pań z Klubu Seniora „Znad Mierzawy” w Michałowie, które umiliły wszystkim czas śpiewając tradycyjne kolędy i pastorałki.

Na wyznaczoną godzinę licznie przybyli pracownicy, uczniowie szkoły, rodziny naszych wychowanków oraz zaproszeni goście. Na samym początku Pan Dyrektor Jacek Kapałka wraz z Panią Wicedyrektor Iloną Majcher powitali wszystkich na uroczystych Jasełkach połączonych z wieczerzą wigilijną. Wśród licznych gości byli: Jego Ekscelencja Marian Florczyk – Biskup Diecezji Kieleckiej, Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski, Zbigniew Kierkowski – Starosta Pińczowski, Stanisław Kudełka – Dziekan i Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego, Jan Staworzyński – Proboszcz Parafii Św. Jana, Ojciec Remigiusz – Proboszcz Sanktuarium Mirowskiego, Siostra Halina Szostak – Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Dom Ojca Gwidona”, Siostra Marianna Krzysiek, Pedagog Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Dom Ojca Gwidona”, Katarzyna Nowacka – Wicekurator, Ireneusz Gołuszka – Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Mucha – członek zarządu Powiatu Pińczowskiego, Bogusław Kowalczyk – Wójt Gminy Michałów, Jarosław Wleciał – Przewodniczący Rady Gminy w Michałowie, Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota, Ewa Nowak – Dyrektor Biura Wojewody, Joanna Słonina – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym w Pińczowie, Kom. Krystian Kasperek – Naczelnik Wydziału Kryminalnego w Pińczowie, St. bryg, mgr – Jarosław Huk – Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, Ppłk. Łukasz Trzcina – z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie, Mirosława Wiśniewska – Skarbnik Gminy Pińczów, Halina Głombińska – Dyrektor Biblioteki w Michałowie, Monika Słowik – Prezes Stadniny Koni w Michałowie, Barbara Liberek – Przedstawiciel firmy LIB-MED, Klub Seniora Gminy Michałów, Krzysztof Szymański, Paweł Zielonka – Przewodniczący Rady Fundacji, Anna Michnicka – Prezes Zarządu Fundacji, Ewelina Piasecka – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Michał Klamiński – Dyrektor Hali Sportowo-Widowiskowej POKSTiR w Pińczowie, Aneta Paproć – Przewodnicząca Rady Rodziców.

„Życzę każdemu z Was, również sobie żeby nam nigdy nie brakowało tego serca, bo przecież ono jest siedliskiem samego Jezusa, Boga…”- mówił Biskup Diecezji Kieleckiej Jego Ekscelencja Marian Florczyk, składając świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz – któremu Kapituła Aniołków Fundacji Złote Serce przyznała tytuł Anioła Roku 2023, Starosta Pińczowski – Pan Zbigniew Kierkowski, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Ireneusz Gołuszka.

Również Pani Prezes Anna Michnicka wraz z Panem Pawłem Zielonką – Przewodniczącym Rady Fundacji złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Po wszystkich przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną. Rozpoczęły ją najmłodsze dzieci przedstawiając historyjkę o Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce pod przewodnictwem Joanny Dziury, Ewy Bartosiak, Anny Gębki-Szałas i Magdaleny Wójcik.  Po ich występie przyszedł czas na nieco starszych uczniów naszego ośrodka. W tym roku przedstawienie miało charakter bajkowy. Poza Pastuszkami i Królami, małego Jezuska odwiedziły postacie z bajek – Krasnoludki wraz z Choineczką, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Pinokio. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję posłuchać kolęd i pastorałek oraz obejrzeć taniec Śnieżynek. W tym roku za przygotowanie uczniów odpowiadały Panie: Małgorzata Gurak, Anna Głombińska, Joanna Olech, Marzena Cofór oraz Małgorzata Maj. Oprawę muzyczną opracowali Panowie: Michał Mazur oraz Kamil Latocha. Nasi młodzi aktorzy jak zwykle nie zawiedli swojej publiczności – doskonała gra aktorska, talent wokalny i taneczny były bezapelacyjne.  Uczniowie otrzymali nie tylko gromkie brawa ale również prezenty w postaci smartwatchów, ufundowanych i podarowanych przez Panią Barbarę Liberek z firmy LIB-MED.

Na zakończenie uroczystości odwiedził nas Święty Mikołaj przywożąc słodkie paczki dla wszystkich uczniów. Każdy miał też możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Najlepszym dowodem na to, że tegoroczne Jasełka będą niezapomniane była radość i uśmiech na twarzach naszych wychowanków.