Blok tematyczny – Wielkanoc

Cel główny – poznanie nazw które związane są ze świętami, poznanie i przypomnienie obyczajów świątecznych.

Bardzo proszę aby rodzic napisał na kartce papieru napis WIELKANOC, tak aby dziecko mogło doskonalić pisanie po śladzie. Następnie proszę napisać dowolne litery dla dzieci, które potrafią odwzorować samodzielnie, dla tych które nie potrafią proszę napisać kilka razy tak aby dziecko mogło ręką pisać po wzorze.

Poniżej linki do piosenek związanych, oraz obrazków związanych  z blokiem tematycznym.

Cel główny – Wielkanocne jajeczko

Bardzo proszę aby rodzic narysował na kartce jajko, natomiast w środku jajka dowolne wzorki, tak aby każde dziecko mogło wzorki malować dowolnymi kolorami. Następnie proszę narysować jeszcze jedno takie samo jajko tak aby dziecko mogło zamalować je całe dowolną techniką. Później proszę aby dziecko wycięło jajko po konturze.

Poniżej linki związane z blokiem tematycznym

Cel główny – Wielkanocny zajączek

Bardzo proszę aby rodzic narysował na kartce przykładowego zajączka, bardzo proszę aby dzieci zrobiły je metodą wydzieranki. Rozumiem, że nie każdy ma w domu papier kolorowy czy też bibułę. Możecie wykonać zajączka wydzierając np. gazetę, a kitkę zrobić z waty ewentualnie z wacika kosmetycznego. Bardzo proszę wykorzystać to co macie w domu, nie wybierać się specjalnie na zakupy.

Poniżej linki związane z blokiem tematycznym

Cel główny – Koszyczek wielkanocny

Bardzo proszę aby rodzic narysował na kartce koszyczek – dowolny, bardzo prosty, proszę aby dzieci zrobiły je metodą wylepiania. Można wykonać koszyk np. plasteliną. Dla tych, którzy nie mają jej w domu. Proszę wykonać go dowolna metodą, wykorzystać to co posiadacie w domu. Następnie proszę aby z gazet dzieci wycięły z pomocą rodziców wszystko to co się święci idąc do kościoła. Jeśli nie znajdziecie niczego w gazetach, bądź nie posiadacie gazet w domu proszą narysować.

Poniżej linki związane z blokiem tematycznym

Cel główny – Spędzamy razem czas

Drogi rodzicu bardzo proszę przepisać dzieciom szlaczki, przykładowe tak aby mogło ćwiczyć rękę, następnie proszę aby dzieci mogły budować w domu z klocków, układać puzzle, korzystać z gier, które macie. Najbardziej zależy mi na tym abyście piątek zaczęli już spędzać rodzinnie. Tym bardziej w sytuacji jaką mamy.

Poniżej linki

Wesołych Świąt Kochani!

karty pracy

Aby pobrać rysunek na komputer, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i z rozwijanej listy wybierz pozycję „Zapisz obrazek jako”.