Festyn z okazji Dnia Dziecka 2017

1 czerwca 2017 roku odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowany przez Fundację ,,Złote Serce,,. Moc atrakcji dla małych i większych, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze. Nawet pogoda dopisała. Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, żeby był to niezapomniany, wspaniały dzień.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta powiatu pińczowskiego – Ryszard Barna, sędzia Sądu Rejonowego w Pińczowie – Anna Zelek, właściciel firmy ,,Agropol,, – Zbigniew Baran, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie – st. kpt. Grzegorz Karwat, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki – Michał Klamiński, gwardian pińczowskiego klasztoru – Wojciech Madej i ojciec Bartosz.

Główną atrakcją tegorocznych obchodów był mecz piłki nożnej o puchar prezesa Fundacji ,,Złote Serce,, odbywający się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie. W rywalizacji o nagrodę wzięli udział pracownicy szkoły z Pińczowa i z Umianowic. W zespole pińczowskim grali: kapitan drużyny: Paulina Klasińska, Daniel Sikora, Patryk Domagała, Jacek Pasternak, Damian Wierzba, Marcin Morzonek. W zespole z Umianowic: kapitanem był Mirosław Maj, Jakub Laskowski, Kamil Latocha, Paweł Kamiński, Łukasz Rechowicz, Artur Haruza, Robert Gajda, Karolina Stanek. Mecz był wielką atrakcją zarówno dla dzieci jak i rodziców dzieci uczestniczących w imprezie. Puchar został przejęty przez drużynę z Umianowic. Spośród obu drużyn pan Dyrektor wyłonił najlepszych zawodników: Daniela Sikorę i Mirosława Maja.

Po zakończeniu meczu na wszystkie nasze dzieci czekała moc atrakcji: wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, gry i zabawy. Można było również poczęstować się apetyczną grilowaną kiełbaską, kaszanką i karkówką. Smakowitym poczęstunkiem były również lody i wata cukrowa.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez strażaków.

Ten wspaniały dzień upłynął szybko, kolorowo i w wesołej atmosferze. Moc atrakcji dla małych i większych, , uśmiechnięte dziecięce twarze. Nawet pogoda dopisała. Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, żeby był to niezapomniany i pełen wrażeń, niezwykły dzień.