Nowy samochód Fundacji Złote Serce

In Aktualności, Wydarzenia by Anna_Michnicka

W czwartek 24 października 2019 roku na placu przed głównym wejściem do budynku szkoły odbyło się uroczyste poświęcenie dziewięcioosobowego busa Opel Vivaro. Nowe auto umożliwi niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży bezpieczny i wygodny dojazd do szkoły.
Zakup nowego autobusu dla Ośrodka możliwy był dzięki projektowi „Łatwy dojazd” w ramach „Programu wyrównywania różnic III” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zdecydowana większość kosztów to dofinansowanie z PFRON.

Pozostałe środki to wkład własny naszej placówki. Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał  zaprzyjaźniony z placówką ojciec Wojciech Madej, a symboliczną wstęgę przecięła pani Prezes Fundacji Anna Michnicka i Pan Dyrektor Jacek Kapałka. Ojciec odmówił modlitwę, życząc użytkownikom bezpiecznej jazdy i kształcących podróży, po czym nie żałując wody święconej skropił obficie wnętrze busa oraz lśniącą karoserię. No i oczywiście kluczyki do nowego pojazdu otrzymał nie kto inny, tylko najlepszy z kierowców – pan Marcin Morzonek. Nasi podopieczni przyjęli nowy samochód z nieukrywaną radością i nadzieją na ciekawe podróże.