Dzień Edukacji Narodowej 2019

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości by Anna_MichnickaLeave a Comment

„Nauczyciel, to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepsze cudzym dzieciom?”
Deanna Beisser

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej.
Z tej okazji w dniu 11 października 2019 roku w Samorządowym Domu Kultury odbył się
uroczysty apel.  Pan Dyrektor Jacek Kapałka oraz Prezes Fundacji Pani Anna Michnicka podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i owocną pracę.

Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiło ślubowanie nauczycieli mianowanych: Pani Iwony
Dębskiej oraz Pani Pauliny Klasińskiej. Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie Nagród Prezesa i Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
Nagrodę Prezesa Fundacji otrzymali:
Grdulska Monika, Gądek Paulina, Kiełb Wioletta, Mazur Michał, Socha Milena, Ziółkowska
– Skrobała Monika, Stanek Marian.
Nagrodę Dyrektora otrzymali:
Bandura Katarzyna, Misztal Barbara, Latocha Kamil, Majcher Ilona, Morzonek Marcin,
Ziębicka Milena, Bartosiak Ewa, Burek Justyna, Dziura Joanna, Gębka Szałas Anna, Soja
Katarzyna, Wojtasik Anna, Wójcik Magdalena.

Przyszedł czas na wyczekiwaną część artystyczną. Na wstępie swoje talenty zaprezentowały
grupy przedszkolne zaznajamiając nas z wierszem Juliana Tuwima pod tytułem ,,Lokomotywa”. Uczniowie klas starszych przedstawiły zabawny skecz oraz znane wszystkim piosenki.
Dzieci poprzez program artystyczny wyraziły swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną
dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.  Na koniec Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Paproć złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom podziękowania.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie apelu:
Prowadzący: Paulina Klasińska, Dorota Klamińska.
Oprawa muzyczna: Michał Mazur, Kamil Latocha,
Dekoracje: Ewelina Nowak