Jasełka 2022

In Aktualności, Imprezy, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Dnia 16 grudnia 2022 r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod tytułem ,,W drodze do Betlejem” O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na halę Widowiskowo Sportową w Pińczowie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, oraz ozdoby świąteczne, które wprowadziły niezwykły nastrój. 

Zanim rozpoczęliśmy przedstawienie zespół  Dob Blus Bend  zaprezentował kilka kolęd wprowadzając przybyłych gości w klimat nadchodzących Świtą Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Michałowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając przy akompaniamencie zespołu kolędy i pastorałki. 

Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem Pana dyrektora Jacka Kapałki, który przywitał przybyłych gości oraz pogratulował nauczycielom zdobycia awansu zawodowego na stopień nauczyciela Dyplomowanego Paniom Katarzynie Gnieździńskiej, Agnieszce Kawiorskiej i  Panu Mirosławowi Maj. Oprócz zaprezentowania nauczycieli dyplomowanych Pani Aleksandra Ptak złożyła przysięgę na nauczyciela mianowanego. Następnie pan dyrektor zaprosił nas do obejrzenia przedstawienia oraz wspólnego kolędowania. Część z zaproszonych gości zabrała głos i złożyła obecnym świąteczne życzenia. 

Na jasełka przybyli:  Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski, Ryszard Barna – Wicestarosta Pińczowski, Katarzyna Nowacka – Wicekurator Oświaty,  Tomasz Socha – Wójt Gminy Kije, Mjr. Anna Ostrowiecka – więziennictwo, Porucznik Michał Kwiecień – więziennictwo,  Podins. Krzysztof Jaskólski – komendant Policji, st.bryg.mgr Jarosław Huk- komendant Straży, St.kpt.mgr.inż.-Mariusz Fodymski – z-ca komendanta, Ojciec Eliasz proboszcz klasztoru, Joanna Słonina – Dyrektor PCPR, Ireneusz Gołuszka – przewodniczący Rady Powiatu, Anita Głuszek- skarbnik starostwa powiatowego, Marcin Kozłowski – sekretarz Urząd Miasta i Gminy Pińczów, Halina Głombińska – Skarbnik Gminy Michałów,  Henryka Gietka-Bębenek – Sekretarz Gminy Michałów,  Jarosław Wleciał- Przewodniczący Rady Gminy Michałów, Monika Słowik – Prezes Stadniny w Michałowie, Zelek Anna, Paweł Zielonka, Siostra Halina, Siostra  Dyrektor Dobromiła Kurek, Ksiądz z parafii z Kij- Dominik Majewski

Później oglądaliśmy z ciekawością jasełka przygotowane przez panie Paulina Klasińska Anna Głombińska Marzena Cofur, Małgorzata Maj oprawa muzyczna Kamil Latocha i Michał Mazur. Przedstawiały one narodzenie się Jezusa w stajence i składanie dzieciątku oraz jego rodzicom darów przez królów i pasterzy. Mogliśmy także usłyszeć naszych uczniów, śpiewających kolędy. Na zakończenie jedna  z uczennic złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe:

,,Życzymy Państwu zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary nadziei i miłości”

My również przyłączamy się do tych życzeń. 

Cała publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Należało im się, ponieważ uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, talentem wokalnym i tanecznym, a wspaniała sceneria dopełniła reszty. Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością. Na zakończenie części zaproszonych gości zabrała głos składając życzenia oraz wręczając słodki upominek małym aktorom. Pan dyrektor zaprosił wszystkich zebranych na wspólną Wigilie.