Dzień Babci i Dziadka 2022

„Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce,  dnia 20 stycznia 2023r. na Hali Widowiskowo – Sportowej została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie naszych podopiecznych oraz zaproszeni goście: Anna Michnicka – Prezes Zarządu Fundacji „Złote Serce”, Paweł Zielonka – Przewodniczący Rady Zarządu Fundacji „Złote Serce”, Biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, Łukasz Zygmunt – Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Ewa Nowak – Dyrektor Biura Wojewody Świętokrzyskiego Jan Staworzyński – Proboszcz Parafii Św. Jana w Pińczowie, Stanisław Kudełka – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Pińćzowie, o. Eliasz Hetmański – Gwardian Sanktuarium Mirowskiego w Pińczowie, Dominik Majewski – Wikary Parafii w Kijach, Siostra Aldona i Siostra Halina – Dom Ojca Gwidona Pacanów, Katarzyna Nowacka – Wicekurator Oświaty, Beata Kita – Wiceburmistrz Pińczówa,  Ryszard Barna – Wicestarosta Pińczowski, Wioletta Usnarska – Sekretarz Starostwa w Pińczowie Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota, Tomasz Socha – Wójt Gminy Kije, Podins. Tomasz Janik – Komendant Powiatowy  Policji  w Pińczowie, Bryg. mgr Grzegorz Karwat – Komendant Powiatowy PSP w Busku – Zdroju, St. bryg. mgr inż. Jarosław Huk – Komendant PSP w Pińczowie, St. kpt. mgr inż. Mariusz Fodymski – Zastępca Komendanta  PSP w Pińczowie, Ppłk. Przemysław Hajos – Dyrektor Zakładu Karnego w Pińczowie, Ppłk. Łukasz Trzcina – Zastępca  Dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie, Iwona Mitręga – Sekretarz Gminy Sobków, Henryka Gietka – Bębenek – Sekretarz Gminy Michałów, Dorota Bębenek – Dyrektor Biblioteki w Michałowie, Monika Słowik – Prezes Stadniny Koni w Michałowie, Klub Seniora Gminy Michałów, Helena Zielińska – Przewodnicząca Gminnej Rady Seniora w Pińczowie, Łukasz Łapot – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Łopusznie, Tadeusz Pasternak – Firma „TPA”  doradztwo BHP i PPOŻ, Ryszard Liberek – Piekarnia Społem w Pińczowie, Michał Kamiński – Dyrektor Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie.

Na początku Pan Dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych gości,  następnie nastąpiło wręczenie Serca Roku Panu Bryg. mgr Grzegorzowi Karwat i Serduszka Roku Panu Ryszardowi Liberek oraz okolicznościowych złotych i srebrnych serc. Po podziękowaniach i udzieleniu głosu zaproszonym gościom nastąpiła część oficjalna. Wszyscy  mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. A to wszystko odbywało się w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze. Naszym dzieciakom na scenie towarzyszył zespół Dob Blues Band.

Goście ze wzruszeniem patrzyli na naszych podopiecznych i brawami dziękowali za występ. Wzruszenie gości było ogromne, a ukradkiem można było dostrzec ocierane  łzy.

Po występie małych artystów zostali zaproszeni do turnieju karaoke dziadkowie przeciwko babciom, gdzie do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody.

Na koniec dzieciaki obdarowały wszystkich upominkami w postaci własnoręcznie przygotowanych serc z piernika, kalendarzami i miodami. Dopełnieniem uroczystego spotkania było zaproszenie gości na specjalnie przygotowany  poczęstunek.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.