Nasze wspaniałe Babcie

In Aktualności, Imprezy, Wycieczki, Wydarzenia by Anna_Michnicka

W ramach wzmacniania więzi międzypokoleniowej, uczenia dzieci szacunku i tolerancji, najmłodsi z naszych uczniów po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach z Paniami z Klubu Seniora w Michałowie. Nasze „babcie” zorganizowały w październiku spotkanie, na którym wspólnie z uczniami najmłodszych klas naszego Ośrodka wykonały wiewiórki z szyszek i orzechów. W lutym spotkaliśmy się z naszymi babciami z okazji Walentynek. Każde z dzieci dostało piękne pluszowe serduszko, były wspólne zabawy i tańce. Na każde spotkanie nasze Seniorki przygotowują słodki poczęstunek: domowe ciasto, ciasteczka, babeczki i duża dozę ciepła i serdeczności.

Uczniowie naszej szkoły też pamiętają o naszych Paniach. W grudniu dla babć przygotowali kartki ze świątecznymi życzeniami i małe upominki w postaci skrzatów z wełny.

Te piękne spotkania międzypokoleniowe pokazują jak bardzo dzieci łakną kontaktu z seniorami, czerpania z ich łagodności, ciepła i dobra. Otwartość, uśmiech i niezwykła empatia Pań z Klubu Seniora są dla nas niezwykłym darem.