Krzysztof mistrzem sportu!

In Aktualności, Sport, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

Uczeń naszej szkoły mistrzem!

W dniach 27 lutego – 1 marca 2024r. odbyły się XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wisła – Istebna. Igrzyska zrzeszają 360 zawodników startujących w pięciu dyscyplinach sportowych. Są wyjątkowe, bo łączą dwie piękne idee- ideę olimpijską z ideą społecznej integracji osób z niepełnosprawnościami. Olimpiada jest sportową rywalizacją w atmosferze przyjaźni, pokoju, wzajemnego szacunku, z poszanowaniem reguł fair play. To także okazja dla uczestników, aby pokonać wszelkie słabości i ograniczenia.

Komitet Regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Świętokrzyskie powołał Krzysztofa Michalczyka ucznia naszej szkoły do reprezentowania oddziału regionalnego Świętokrzyskie. Krzysztof Michalczyk to laureat wielu nagród z różnych dyscyplin sportu min. lekkoatletyka, boccia, bowling, badminton, jazd konna. Po ceremonii otwarcia zaczęły się trzydniowe zmagania. Krzysiu brał udział w biegu na nartach śnieżnych. Dał z siebie wszystko, mimo chwil załamania i łez nie poddał się, godnie reprezentował oddział. Zdobył srebrny medal za bieg na rakietach śnieżnych na dystansie 200 m, natomiast na dystansie 100 metrów zajął czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy Krzysiowi i życzymy dalszych sukcesów.