Dzień Edukacji Narodowej 2023

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

Janusz Korczak

Rok 2023 jest dla polskiej edukacji szczególnie istotny, ponieważ mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej. W naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

13 października był bardzo ważnym dniem. Zebraliśmy się w hali widowiskowo-sportowej aby uczcić go uroczystym apelem.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzeniu sztandaru Ośrodka oraz odśpiewania hymnu – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie Pan Dyrektor przywitał naczelnika poczty polskiej Andrzeja Wójcika, dyrektora hali widowiskowo-sportowej Michała Klamińskiego, panią prezes Annę Michnicką, przewodniczącą rady rodziców Anetę Paproć, rodziców, nauczycieli i pracowników Ośrodka.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią prezes serca roku 2023 dla pana naczelnika poczty polskiej Andrzeja Wójcika jako wyraz podziękowania za działania na rzecz Ośrodka, pomoc i współpracę. Wręczone zostały również akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego dla Pauliny Klasińskiej i akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego dla: Mileny Ziębickiej, Anny Głombińskiej, Eweliny Niewadomskiej, Anny Skrzypek, Wioletty Kiełb.

To jednak jeszcze nie koniec powodów do świętowania, ponieważ w tym uroczystym dniu zostały wręczone nagrody Pani Prezes oraz Pana Dyrektora wyróżnionym pracownikom Fundacji „Złote Serce”.

Nagrodę Prezesa Fundacji otrzymali:

1. GRDULSKA MONIKA
  2. JANOŚ EWELINA
  3. MAJCHER ILONA
  4. PRZENIOSŁO EWA
  5. ROGALA MARZENA

Nagrodę Dyrektora otrzymali pracownicy przedszkola:

1. MICHNICKA ANNA
  2. BĄK ALEKSANDRA
  3. WIEWIURA ANETA
  4. WÓJCIK MAGDALENA

Także pracownicy szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego:

1. KLASIŃSKA PAULINA
  24. STANEK MARIAN
  25. ZIĘBICKA MILENA
  26. ZIÓŁKOWSKA SKROBAŁA MONIKA

Po rozdaniu nagród głos zabrała  przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Paproć, która złożyła podziękowanie za trud i serce włożone w pracę z dziećmi. Życzyła dalszej owocnej pracy, cierpliwości i wyrozumiałości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną pod opieką pani Wioletty Kiełb, Anny Skrzypek, Małgorzaty Maj i Eweliny Nowak. Były to humorystyczne scenki dotyczące idealnego nauczyciela, przyszłości szkoły, w której uczą roboty, wiązanka refleksji na temat życia i zawodu nauczyciela,  pięknie odśpiewane piosenki, wiersze i życzenia dla wszystkich pracowników. Atmosfera była bardzo uroczysta, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta, ale także radość życia społeczności szkolnej.

Następne święto nauczycieli i pracowników szkoły…  za rok.