Jasełka 2016

In Aktualności, Uroczystości, Wydarzenia by Anna_Michnicka

22 grudnia na Hali Widowiskowo Sportowej w Pińczowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Złote Serce”, które w tym roku nosiły nazwę „Maleńka miłość zbawi świat”. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów przedszkola pod przewodnictwem Pani Joanny Dziury oraz uczniów Ośrodka, których występ został przygotowany przez Panią Joannę Gieroń i Pana Kamila Latochę. Nad oprawą plastyczną uroczystości czuwała Pani Katarzyna Kabat.

Pan Dyrektor Jacek Kapałka przywitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości. Zaszczycili swoją obecnością: Ireneusz Gołuszka -Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego, Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota, Wojciech Bucki – Komendant Straży Pożarnej, st. kpt. Grzegorz Karwat z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Joanna Słonina – Dyrektor PCPR , Teresa Gładysz – kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Proboszcz Gwardian o. Wojciech Madej, ojciec Bartosz Prusiewicz, siostra Dobromiła Kurek, sędzia Anna Zelek, Michał Klamiński – Dyrektor Hali Widowiskowo – Sportowej, Barbara Najberek, Jadwiga Irla, Roman Szczygieł – Prezes Warsztatów Terapii Zajęciowej, Anna Gawrońska – Dyrektor PUP, Iwona Kowal reprezentująca firmę PSB, Jadwiga Podraza – Kierownik do spraw inwestycyjnych, Jacek Cisowski – przedstawiciel Alior Bank w Pińczowie, Zbigniew Baran – firma Agropol.

Pan Dyrektor złożył serdeczne życzenia wszystkim przybyłym gościom, pracownikom ośrodka i wychowankom, po czym oddał głos pani Annie Michnickiej, prezesowi naszego Ośrodka. Następnie Pan Dyrektor zapowiedział występ młodych aktorów.

Jasełka przybrały postać humorystyczną. W nastrojowo udekorowanej sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawili jasełka. Widzowie z zachwytem słuchali ciekawych ról, a melodie kolęd i pastorałek, wykonane przez uczniów naszej szkoły, pod przewodnictwem Pana Andrzeja Kiliana, Kamila Latochy oraz ojca Bartosza, jeszcze na długo po występach brzmiały w uszach zebranych. Wszystkich ogarnął świąteczny nastrój serdeczności i wdzięczności.

Po występie aktorów brawom i słowom uznania nie było końca. Głos zabrała Pani Aneta Paproć, przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Ireneusz Gołuszka, przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego, życząc wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Po występie widzowie przedstawienia – goście oraz rodzice dzieci, zaproszeni zostali na uroczystą Wigilię, podczas której mieli okazję połamać się opłatkiem oraz skosztować dań wigilijnych przygotowanych przez uczniów klas przysposabiających do pracy, pod przewodnictwem Pani Katarzyny Gnieździńskiej oraz Pani Ewy Przeniosło.