100 lat Niepodległej

In Aktualności, Uroczystości by Anna_MichnickaLeave a Comment

Dnia 9 listopada 2018 w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela buskiego oddziału PCK panią Aldonę Kawalec, której pan dyrektor Jacek Kapałka podziękował za współpracę i wspaniałą darowiznę, jaką są trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Sprzęt jest już dostępny w nowo otwartej wypożyczalni w budynku po MOSiR przy ulicy Pałęki 26. Nasi podopieczni mieli już możliwość wypróbowania rowerów, co sprawiło im ogromną radość.

Tego dnia w naszej szkole odbył się także uroczysty apel szkolny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”, co stanowiło jednocześnie ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. W ramach  świętowania 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4 – zwrotkowy hymn o godzinie 11.11. Akcja zorganizowana została przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom z podziękowaniami od Minister Edukacji Narodowej za udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”. W dalszej części spotkania wszyscy w skupieniu i ciszy uczcili to narodowe święto, a uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym ważne dla nas i naszej ojczyzny daty oraz wydarzenia historyczne. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Dzisiejszy apel był wyjątkową lekcją historii.

Galeria zdjęć

Leave a Comment